امروز جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۱
کد خبر: ۸۳۹۸
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۰
سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبر داد:
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از تشکیل جلسه غیرعلنی مجلس درباره نحوه تشکیل کمیسیون‌های تخصصی مجلس خبر داد.
به گزارش کانون به نقل از ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی گفت: جلسه غیرعلنی مجلس درباره نحوه تشکیل کمیسیون‌هاست زیرا برای برخی از کمیسیون‌ها متقاضی زیاد و برای برخی دیگر متقاضی کم بوده است.

نمایندگان تا پایان هفته گذشته فرصت داشتند تا فرم سوابق کاری و تخصصی و تحصیلی خود به همراه مدارک خود را به منظور امتیازبندی برای عضویت در کمیسیون‌های تخصصی مجلس ارائه کنند. امتیازبندی نمایندگان برای عضویت در کمیسیون‌های تخصصی مجلس به صورت الکترونیکی و توسط سیستم انجام می‌شود و شب گذشته فرصت این امتیاز بندی‌ها به پایان رسید.

در صورتی که نماینده یا نمایندگانی نسبت به امتیاز بندی انجام شده اعتراض داشته باشند اعتراض آنها در جلسه مشترک هیأت رئیسه مجلس و رؤسای شعب مورد بررسی قرار می‌گیرد.

طبق ماده ۳۶ آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، هریک از نمایندگان برای تعیین کمیسیون تخصصی خود فرم های امتیازبندی را از شعبه مربوط دریافت می‌کند و پس از تکمیل فرم به همراه تعیین دو اولویت پیشنهادی، حداکثر تا سه روز پس از افتتاح دوره به هیأت رئیسه مجلس تحویل می‌دهد.

همچنین بر اساس ماده ۳۷ آیین نامه داخلی، هیأت رئیسه پس از دریافت نظر شعب و تعیین امتیاز و رتبه‌بندی، نسبت به تکثیر و توزیع گزارش آن اقدام می‌کند. نمایندگان معترض می‌توانند ظرف مدت چهل و هشت ساعت پس از توزیع گزارش، اعتراض خود را نسبت به امتیازها به هیأت رئیسه تقدیم کنند تا هیأتی مشترک، متشکل از هیأت رئیسه مجلس و رؤسای شعب با دعوت از نماینده معترض به امتیاز خود، ظرف مدت چهل و هشت ساعت پس از انقضای مهلت فوق، به اعتراضات رسیدگی و اعلام نظر کند. پس از اتمام این مراحل هیأت رئیسه نسبت به تعیین و اعلام فهرست اعضای کمیسیون‌های تخصصی بر مبنای امتیازات هر فرد، اقدام می‌کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
مطبوعات و خبرگزاریها