کد خبر: ۴۷۲۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۴
بیانیه کانون اسلامی فارغ التحصیلان شبه قاره هند در نهمین دوره انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران
کانون با بررسیهای انجام شده پیشنهاد لیست گروه مهندسان زمان به سر لیستی آقای دکتر حمزه شکیب را پیشنهاد مینماید.
بیانیه کانون اسلامی فارغ التحصیلان شبه قاره هند.
در نهمین دوره انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان  استان تهران. 
بسمه تعالی
سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با بیش از ۱۳۰ هزار نفر عضو یکی از بزرگترین تشکلهای صنفی کشور است . با توجه به وضعیت لرزه خیزی کشور و توسعه سریع زیرساختهای شهری و مسکن سازی بخش خصوصی حاکمیت در قالب قانون نظام مهندسی ماموریت خطیری را به این تشکل صنفی-حرفه ای واگذار نموده است . برای تحقق اهداف سازمان منجمله ارائه خدمات فنی مهندسی و تنسیق امور مهندسان عضو سازمان، هیات مدیره ای متشکل از 25 نفر مشخص شده است که وفق ماده 15 قانون نظام مهندسی ساختمان مصوب سال 1374 مجلس شورای اسلامی وظایف اعضای هیات مدیره تعیین شده است.
    با گذشت بیش از 25 سال از اجرای قانون شرایط سازمان در انجام ماموریت محوله هنوز نتوانسته است رضایت مندی مردم و مهندسان را جلب نماید .
     بطور کلی دلیل این اتفاق به دوعامل بستگی دارد ،که لازم است هر دوعامل به فوریت اصلاح شود.
    ۱ - عامل عدم شفافیت و ابهامات درموادی از قانون می باشد که پس از گذشت بیش از دودهه لازم است مجلس شورای اسلامی در اولویت دستور کاری خود قرار داده و اصلاح لازم را انجام دهد.
    ۲ -  نحوه مدیریت سازمان است.
     لازم است اعضای فرهیخته سازمان با مشارکت حد اکثری خود در انتخابات این دوره  افراد آشنا با صنف مهندسان و چرخه کامل ساخت و ساز انتخاب نمایند. افرادی که با تجربه اندوخته خود بتوانند شفافیت در نحوه ارجاع عادلانه کارنظارت و شفافیت مالی در سازمان ایجاد کنند.

    کانون اسلامی فارغ التحصیلان شبه قاره هند بنا  به وظیفه اجتماعی و فنی مهندسی خود با بررسی در عملکرد دو دهه گذشته سازمان نظام مهندسی ساختمان برای  جلب رضایت مردم و ضرورت حرکت در مدار سلامت و شفافیت ضروریست در انتخاب افراد متخصص ' متعهد  و سلامت در حرفه سازمان و تحقق دو عامل فوق با بررسی همه جانبه ضمن تاکید به حضور مهندسین عضو سازمان در انتخابات نهمین دوره نظام مهندسی ساختمان استان تهران درروز دوشنبه ۲۶ مهر ماه ۱۴۰۰ که بصورت آن لاین (مجازی) ‌برگزار میشود ، شرکت نموده وبه مهندسین واجد شرایط رای دهند.
    کانون با بررسیهای انجام شده پیشنهاد لیست گروه مهندسان زمان به سر لیستی آقای دکتر حمزه شکیب را پیشنهاد مینماید. 
  بامید موفقیت در این امر مهم "و تعیین مدیران شایسته برای این دوره سازمان نظام مهندسی استان تهران.

    کانون اسلامی فارغ التحصیلان شبه قاره هند 
          ۲۳ مهر ماه ۱۴۰۰

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
مطبوعات و خبرگزاریها