کد خبر: ۴۶۵۷
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
امیرعبداللهیان: ادعای هژمونی آمریکا در مقابله با کرونا شکست خورده است
به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین‌الملل در دیدارِ "لوان جاگاریان" سفیر روسیه در ایران در سخنانی با توجه به اهمیت همکاری‌ها و روابط پارلمانی ایران و روسیه، گفت: روسیه از همسایگان مهم جمهوری اسلامی ایران است و اراده جمهوری اسلامی ایران بر توسعه و تقویت همهجانبه روابط و همکاری‌ها با روسیه استوار است.

وی روابط موجود تهران و مسکو را راهبردی و در مناسبات منطقه‌ای و بین‌المللی حائز اهمیت دانست. 
دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین‌الملل افزود: ادعای هژمونی آمریکا در مقابله با کروناویروس شکست خورده است و آمریکای مدعی مدیریت نظام تک‌قطبی امروز، حتی قادر به مدیریت مبارزه با شیوع کرونا ویروس در کشور خودش نمی‌باشد، واقعیت جهان موجود حرکت سریع به سوی چندجانبه‌گرایی است.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: در شرایطی که جهان با شیوع ویروس کرونا مواجه است، تروریسم دولتی آمریکا مانع کمک‌های بهداشتی به ایران میشود ولی چین, روسیه و برخی از همسایگان و دوستان جمهوری اسلامی ایران، دوستان خوبی برای همکاری با ایران در مقابله با این بیماری هستند.

همچنین در ادامه این دیدار، سفیر روسیه با ابراز خرسندی از گسترش مراودات میان دو کشور، اظهار داشت: تقویت و تحکیم مراودات پارلمانی ایران و روسیه جزو اهداف راهبردی مسکو است و رابطه ممتاز ایران و روسیه در همه زمینه‌ها به خوبی پیش می‌رود.

وی در ادامه افزود: کمک‌های بیشتر روسیه به مردم ایران برای مقابله با کرونا در کوتاه‌مدت به ایران منتقل خواهد شد.

در این دیدار، آخرین مناسبات پارلمانی، منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله تحولات سوریه، عراق، یمن و افغانستان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
مطبوعات و خبرگزاریها