کد خبر: ۴۶۴۷
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
روسیه دستگاه‌های پیشرفته تست کرونا به ایران اهداء کرد
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، سرویس فدرال خدمات بهداشتی روسیه اعلام کرد که این کشور حدود 800 سیستم تست برای تشخیص نوع جدیدی از ویروس کرونا به کشورهای ایران ، کره شمالی ، مغولستان و همچنین کشورهای جامعه مشترک المنافع و اعضای اتحادیه اقتصادی اورآسیا ارسال کرده است.

بر اساس اطلاعات منتشره امروز، پنج شنبه، در سایت رسمی سرویس فدرال خدمات بهداشتی روسیه، «این ارگان سیستم‌های تست توسعه یافته برای تشخیص آزمایشگاهی ویروس جدید کرونا (COVID-19) به کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا، جمهوری آذربایجان ، ازبکستان ، تاجیکستان ، ترکمنستان ، مغولستان ، کره شمالی و ایران ارسال کرده است. در مجموع حدود 800 سیستم تست به این کشورها داده شده که به متخصصان آنها اجازه می دهد تا 80 هزار آزمایش و مطالعه به روی افراد آلوده را انجام دهند.»

در این گزارش یادآوری شده است که تنها 500 سیستم تست کرونا برای بیش از 50 هزار مطالعه به ایران اهداء شده است که از جمله کشورهای درگیر با شیوع گسترده ویروس کروناست و طرف روسی وعده داده تا در مبارزه با این بیماری به مقامات تهران کمک کند.

پیش از این نیز این سیستم‌های تست به 10 کشور تحویل داده شده بود که با کمک آنها، موارد بیماری عفونت کرونا در کشورهای ارمنستان و بلاروس تشخیص داده شده است.

** انتهای پیام**
منبع : تسنیم نیوز
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
مطبوعات و خبرگزاریها