کد خبر: ۴۶۳۸
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴
اقبال شاکری: مردم با انتخاب خود در دوم اسفندماه به کشور و مسئولان پیام مشخصی دادند
دکتر اقبال شاکری با اشاره به اینکه مردم با انتخاب خود در دوم اسفندماه به کشور و مسئولان پیام مشخصی دادند، اظهار کرد: مردم در سراسر کشور اعلام کردند که مایل‌اند نمایندگانی با رویکرد ارزشی، انقلابی و جهادی وارد مجلس شوند.

وی ادامه داد: مردم بارأی ندادن به نمایندگان مستقر در مجلس دهم نارضایتی خود از وضع موجود و کارکرد مجلس فعلی را به خوب نشان دادند و اینکه از نمایندگان دوره گذشته تنها 56 نفر دوباره به مجلس راه‌یافته‌اند نیز گویای همین واقعیت است.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم بابیان اینکه جامعه با چنین پیامی انتظارات خود از مجلس را نیز به‌صورت کاملاً مشخصی بیان کرده‌اند، تصریح کرد: وقتی مردم از وضع موجود اظهار نارضایتی می‌کنند بدان معناست که انتظار دارند مجلس جدید این وضعیت را دگرگون کند و این تغییرات نیز باید در جهت خواسته‌های مردم باشد که مهم‌ترین آن‌ها افزون بر امنیت و اقتدار، بهبود در وضعیت معیشت، کسب‌وکار و اشتغال و مهار تورم و گرانی است.
وی افزود: به‌این‌ترتیب می‌توان گفت که مردم انتظارات بسیار سنگینی از مجلس یازدهم دارند و از این مجلس می‌خواهند که زندگی آن‌ها را به‌صورت کلی بهبود ببخشد.

شاکری تأکید کرد: انتخاب مردم بسیاری از مسائل را مشخص و محدود کرده است، ازجمله اینکه مردم نمایندگی را در این دوره برگزیده‌اند که قطعاً از حاشیه دوری گزیده و همه تلاش را خود را به خرج می‌دهند که موضوعات دارای اولویت اساسی برای کشور را موردنظر خود قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: از مجلس یازدهم انتظار می‌رود که در یک‌زمان مناسب و نه‌چندان طولانی اقداماتی که موجب امیدواری مردم شده است را از خود نشان دهند.

عضو سابق شورای شهر تهران با تأکید به اینکه به دلیل انتظارات سنگین مردم، نمایندگان مجلس یازدهم در حوزه فردی و شخصی باید رفتار متفاوتی از خود نشان دهند، تصریح کرد: این تفاوت باید در شفافیت مالی و آراء و عملکرد نمایندگان و هم در توجه اجتماعی به نیازهای مردم متبلور باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سوابق دوران مدیریتی دکتر محمدباقر قالیباف، اظهار کرد: حقیقتاً فردی مانند آقای قالیباف نشان داده است که در کارهای بزرگ و موردنیاز مردم بن‌بست شکنی کرده است و با تجمیع منابع و افراد توانسته است کارهایی را که سالیان درازی بر زمین‌مانده بود راه‌اندازی کرده و به سرانجام برساند.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم ادامه داد: این اقدامات در شهر تهران به‌خوبی مشهود است به‌گونه‌ای که بسیاری از زیرساخت‌های شهر تهران مانند مترو، اتوبان، معابر گوناگون و سرانه‌های فرهنگی، ورزشی و فضای سبز و امکانات هنری و مذهبی مانند مساجد که بیش از 30 سال متوقف مانده و توسعه پیدا نکرده بود، در دوره مدیریت آقای قالیباف توسعه کمی و کیفی قابل قبولی پیدا کرد.

وی خاطرنشان کرد: سابقه مدیریت آقای قالیباف در سطح کلان نشان می‌دهد که انجام کارهای بزرگ خاصیت ایشان است و بنابراین می‌توان امیدوار بود که حوزه‌هایی که در حال حاضر مورد غفلت واقع‌شده است و مردم به‌شدت نیازمند آن‌ها هستند با کمک قدرت مدیریت و پشتوانه بن‌بست شکن دکتر قالیباف، ان‌شاءالله موانع موجود در حوزه‌های مختلف از پیش روی آن‌ها برداشته شود.

شاکری در پایان تصریح کرد: امید بسیاری وجود دارد که آقای قالیباف مانند کارهایی که در عرصه مدیریت شهری و یا فرماندهی نیروی انتظامی انجام داده است، در مجلس یازدهم نیز بتواند در حوزه‌های مانند مسکن، رونق کسب‌وکار، رونق در کارآفرینی برای جوانان و اشتغال و ازدواج آن‌ها و بهبود وضعیت پول ملی نیز مؤثر باشد.

**انتهای پیام**
منبع : فردا نیوز
برچسب ها: قالیباف ، مجلس ، شاکری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
مطبوعات و خبرگزاریها