کد خبر: ۴۶۱۸
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
بی توجهی عربستان به مساله کشمیر و سکوت معنادار سازمان همکاری اسلامی
به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، رسانه پاکستانی داون نیوز در گزارشی بی توجهی عربستان به مساله کشمیر را دلیل اصلی عدم توجه سازمان همکاری اسلامی به این مساله دانست.

در این گزارش آمده است: عربستانی‌ها همچنان از مسئولیت خود در قبال مسلمانان کشمیری فرار می‌کنند و علی‌رغم اصرارهای پاکستان حاضر نیستند حتی یک جلسه در قبال کشمیر تشکیل دهند.

عدم برگزاری جلسه سازمان همکاری اسلامی برای بررسی معضل کشمیر نشان می‌دهد که کشورهای اسلامی وحدت نظر ندارند و این راه را برای هند باز می‌کند تا به راحتی علیه کشمیری‌ها اقدام کند.

مسئولین عربستان حتی به درخواست ویژه پاکستان برای برگزاری یک جلسه در خصوص کشمیر توجهی نکردند و حاضر نشده‌اند به این درخواست پاسخ دهند.

این رسانه به سخنرانی روز گذشته عمران خان نیز اشاره کرده و تاکید کرد: نخست وزیر پاکستان به صراحت از وضعیت فعلی سازمان همکاری اسلامی اظهار یاس کرده و بی توجهی این سازمان مهم به کشمیر را باعث تاسف دانست.

سازمان همکاری اسلامی که تحت سلطه عربستان است شامل 57 کشور مسلمان می‌شود و پس از سازمان ملل برای کشورهای اسلامی بزرگترین مجمع به حساب می‌آید.

علی‌رغم حبس خانگی مردم کشمیر توسط نظامیان هندی و ظلم آشکار به مسلمانان این منطقه، سازمان همکاری اسلامی هنوز حتی یک جلسه برای محکوم کردن اقدامات نظامیان هندی و دفاع از مردم مظلوم کشمیر برگزار نکرده است.

دولت پاکستان معتقد است یکی از دلایل اصلی حل نشدن مساله کشمیر بی‌توجهی کشورهای جهان به این مساله و سکوت نهادهای بین‌المللی مسئول است.

هند با مستقر کردن بیش از 900 هزار نظامی در منطقه کوچک کشمیر عملا آن را به بزرگترین زندان رو باز جهان تبدیل کرده است.

**انتهای پیام**
منبع : تسنیم
برچسب ها: هند ، عربستان ، کشمیر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
مطبوعات و خبرگزاریها