کد خبر: ۴۶۱۶
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۳
بذرپاش: تصمیم مردم بهترین تصمیم‌هاست/عملکرد غلط بعضی مسئولان را نباید به حساب انقلاب امام(ره) گذاشت

به گزارش خبرگزاری فارس، مهرداد بذرپاش نماینده سابق مردم تهران در مجلس در جمع مردم شرق تهران با بیان اینکه منکر کم و کاستی ها نیستم و به شرایط فعلی نقد دارم ولی باید شرایط قبل و بعد از انقلاب را با هم مقایسه کنیم و تحولات را بسنجی، تصریح کرد: زمانی که امام خمینی علم قیام علیه رژیم سابق را برافراشت دو قطب کمونیسم و لیبرالیسم بر جهان حکومت می کرد و کسی جمهوری اسلامی را جدی نمی گرفت. امروز شاهد یک دو قطبی دیگر هستیم و در برابر لیبرالیسم، جمهوری اسلامی است که تعریف می‌شود.

بذرپاش گفت: تصمیم مردم بهترین تصمیم‌هاست، اما برخی اشتباهات انتخابی و عملکرد غلط بعضی مسئولان را نباید به حساب انقلاب امام(ره) گذاشت. پذیرفتن مسئولان شکم‌سیر و کم‌بازده، اشکال کار ماست.

وی ادامه داد: هنوز دولت و سایر نهادهای حاکمیتی به معنای واقعی کلمه مردمی نشده‌اند. مردم فقط در انتخابات دارای نقش نیستند.

نماینده سابق مجلس در ادامه گفت:  بیشترین مقالات علمی پژوهشی و ISI در جمهوری اسلامی ایران در حال تولید است پس چرا مشکلات جامعه و مردم حل نمی شود؟ چون هنوز علم در خدمت حل مشکلات در نیامده است.

وی با بیان اینکه چارچوب ذهنی برخی مدیران ما مقهور غرب و بی‌اعتماد به داخل هستند و همین نگاه غلط، ۷ سال کشور را در شرایط انتظار نگاه داشته اس، تصریح کرد: مسیر اصلی انقلاب به سمت هدف مشخص در حال حرکت است اما گاهی برخی انتخاب‌ها، سرعت رسیدن به هدف را تند و کند می‌کند. بحمدالله با حضور ولایت فقیه در راس این نظام، برای انحراف در مسیر جای نگرانی وجود ندارد.

بذرپاش در بخش دیگری از سخنانش گفت: در تاریخ ایران همواره میرزاکوچک خان ها و رئیس علی دلواری ها وجود داشتند، افرادی انقلابی، متعهد، وفادار و درستکار ولی چرا قیام های آن ها پیروز نشد ولی امروز می بینیم قیام حاج قاسم در منطقه به پیروزی رسید، جواب آن را باید در دستگاه ولی فقیه دانست. حاج قاسم و حاج قاسم ها محصول تربیت و مدیریت سیستم ولی فقیه هستند.

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه  انتخابات مجلس در پیش است، بپذیریم که مجلس جای موضعگیریِ صرف نیست، محل حل مسائل کشور است، گفت:  چند سالی است پروفسورهای عملیات روانی، با داغ کردن دوقطبی‌های کاذب، درصدد انحراف در مطالبه مردم و ادراک عمومی هستند؛ باید برای خنثی کردن این فریبکاری، نهضت روشنگری راه بیفتد.

 وی ادامه داد: یکی از این دوقطبی‌ها بازی با تصمیمات شورای نگهبان است؛ اگر در بررسی صلاحیت‌ها محکم بگیرد، به دیکتاتوری متهم می‌شود، اگر سست بگیرد، می‌گویند چرا فلان فرد ضعیف را تائید کردند؟

بذرپاش گفت: به دلیل فقدان چارچوب صحیح و شعارهای خارج از دایره‌ی مطالبات مردم و به بن رسیدن آن چه وعده‌اش را داده بودند، دولت به بی‌مدلی رسیده است و کشور دچار بی‌دولتی شده است.

 این نماینده سابق مجلس در پایان اصریح کرد« تفاوت دوران سیاه شاه و دوره انقلاب در ساخت و ساز نیست، در تفاوت نگاه امام(ره) به مردم و حکومت است؛ نگاه انقلابی خود را فدایی مردم می‌داند و نگاه اشرافی، مردم را فدای منافع شخصی و حزبی می‌کند.

**انتهای پیام**

منبع : فارس

برچسب ها: بذرپاش ، انتخابات
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
مطبوعات و خبرگزاریها