امروز جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۴
کد خبر: ۴۵۱۰
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵
پس از تشییع باشکوه توسط مردم

پیکر مطهر ۱۵۰ شهید دوران دفاع مقدس که متعلق به عملیات‌های والفجر ۱، خیبر، ایذائی والفجر ۸، رمضان، بیت‌المقدس، والفجر۴، محرم، کربلای ۵ و تک دشمن در سال ۶۷ به شهادت رسیده‌اند امروز از مقابل دانشگاه تهران روی دستان مردم تا معراج شهدا در خیابان بهشت تشییع شدند.

به گزارش فارس با وجود گرمای بسیار زیاد جمعیت کثیری در این مراسم شرکت کرده و با پای پیاده این مسیر را طی کردند.

هر کسی سعی می‌کرد دستش را به تابوت شهدا متبرک کند. در طی مسیر خانواده‌هایی که با فرزندان کوچک‌شان آمدند، آنها را برای لحظه‌ای کنار تابوت شهدا می‌گذارند تا بدانند استقلال و امنیت کشور و آینده شان مرهون خون دادن چه کسانی است.

زنان حتی آنهایی که جزء خانواده شهدا نبودند برای این جوانان اشک می‌ریختند و در دل مرثیه می‌خواندند. مداح‌هایی در طول مسیر ذکر مصیبت اهل بیت را می‌خواندند و حضار با آنها همراهی می‌کردند.

سربازها و نیروی انتظامی هم با وجود اینکه در حین مأموریت بودند و انصافا نظم مراسم را به خوبی حفظ کردند نیز حال و هوایشان با مأموریت‌های دیگر متفاوت بود.

سرانجام پیکرها به معراج می‌رسند. تابوت‌ها روی دستان مردم از کامیون‌ها به داخل ساختمان معراج انتقال داده می‌شوند. مردم کنار آنها تجمع کرده و دعا می‌خوانند و درد دل‌هایی را زیر لب با شهدا واگویه می‌کنند. جوانی با خودکار به یادگار روی پرچم کشورمان که تابوت شهید را مزین کرده است، می‌نویسد: «خدایا شهادت را عاقبت ما کن، نمی‌خواهم بمیرم.» از این دست جملات زیاد روی پرچم ها نوشته شده.

قرار است روز شنبه هم مراسم تشییع ۱۵۰ شهید دفاع مقدس در استان‌های مختلف کشور برگزار شود. پیکر این عزیزان متعلق به استان‌های اصفهان، سمنان، خراسان رضوی، خوزستان، بوشهر، تهران، فارس، قزوین، چهارمحال و بختیاری، گیلان و یزد است.

۳۵ نفری که در میان ۱۵۰ شهید هویتشان شناسایی شده است، توسط خانواده‌هایشان که بیش از سه دهه چشم انتظار بودند به خاک سپرده می‌شوند و بقیه همچنان میل به گمنامی دارند و بدون نام دفن خواهند شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
مطبوعات و خبرگزاریها