کد خبر: ۴۳۵۹
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸
با انتصاب حجت الاسلام رئیسی بعنوان ریاست دستگاه قضا

با توجه به انتصاب آیت الله آملی لاریجانی به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو فقهای شورای نگهبان که از سوی مقام معظم رهبری صورت گرفت، به نظر می رسد با پایان یافتن دوره مسئولیت ایشان در قوه قضائیه که مرداد ماه سال آینده خواهد بود، جابجایی در ریاست دستگاه قضا قطعی خواهد شد .

آنطور که به نظر می رسد حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی که سابقه قضایی طولانی مدت داشته و سالها معاون اول قوه قضائیه بود ، در سال آینده از تولیت آستان قدس رضوی به قوه قضائیه نقل مکان کرده و بعنوان رئیس این قوه منصوب خواهد شد .

در صورت این انتقال، گفته می شود حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسن ابوترابی فرد بعنوان تولیت آستان قدس رضوی منصوب خواهد شد .

به گزارش پایگاه خبری صراط، سید محمدحسن ابوترابی‌فرد از بهمن ماه سال 96 با حکم رهبر انقلاب امام جمعه موقت تهران است. وی در ششمین، هفتمین و هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی نماینده مردم قزوین و آبیک بوده و در نهمین دوره نیز نمایندگی مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر را برعهده داشت. جالب اینجاست که سید محمد حسن ابوترابی فرد رکورد سه دوره چهارساله نایب رئیسی مجلس را در کارنامه نمایندگی اش به ثبت رسانده است .

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی در سال 1390 با حکم مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی به عضویت هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه منصوب گردیدند. نقش ایشان برای ایجاد تفاهم و توافق بین قوا بر کسی از نخبگان ملت پوشیده نیست نهادینه شدن فرهنگ تعامل سازنده با دولت و سایر ارکان نظام برای پیشرفت امور کشور از اصلی‌ترین دستاوردهای دوره‌های مسوولیت ایشان در مجلس بوده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
مطبوعات و خبرگزاریها