کد خبر: ۳۴۶۴
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲

هند، سرزمین افسانه ها و فرهنگ و رسومات عجیب است.

در این سرزمین عجیب ،عقاید و رسومات جالبی وجود دارد که در ادامه به شما معرفی می شود:

بر اساس رسومات هندوها پوشیدن النگو برای خانمهایی که ازدواج می کنند لازم است زیرا آنها معتقدند که پوشیدن النگو باعث سلامت همسران و پسرانشان می شود.دانشمندان هم معتقدند که پوشیدن النگو و اصطحکاک آن بادست ها باعث افزایش گردش خون می شود.

"سیندور" پودر قرمز رنگی است که زنان متاهل بر روی پیشانی خود می کشند.این پودر قرمز ترکیبی از آهک ،زردچوبه و جیوه است که به کنترل فشار خون کمک می کند.

در معبد هند ،زنگ ها مرتب به صدا در می آیند زیرا معتقدند که این کار باعث تمرکز شده و اثرات مثبتی بر روی بدن دارد.

از دیگر رسم های عجیب هندی ها،ستایش درخت "انجیر معابد" است.این درخت یکی از تعداد معدود درختانی است که در شب اکسیژن تولید می کند.

هند

هندی ها معتقدند که سوراخ کردن گوش باعث افزایش قدرت ذهن و تصمیم گیری می شود.

 ناماسته یا سلام به سبک هندی ها :چسباندن دو دست به یکدیگر ،جایی که انگشت ها به هم متصل می شوند و عصب ها به هم می رسند که این عصب ها در نهایت به چشم ،گوش و مغز می رسد.آنها معتقدند این نوع سلام و خوش آمد گویی بهتر از دست دادن و انتقال انواع میکروب ها است.

حنا،مشهورترین سوغات هند،خنک کننده بدن و کاهش دهنده استرس است.

هندی ها به جای استفاده از سُفره های پلاستیکی و یا پارچه ای از برگ درخت موز استفاده می کنند.این روش بسیار سازگار با محیط زیست بوده و همچنین برگ موز دارای "پلی فنل" است که ضد سرطان و پارکینسون عمل می کند.سِرو غذای داغ بر روی این برگ ها باعث می شود آنتی اکسیدانها و ویتامینها قبل از مصرف با غذا ترکیب شود.

هندی ها برای احترام پای بزرگترها را لمس می کنند که این به خاطر تجمع عصب ها در نوک انگشتان دست و پا است که باعث تبادل انرژی میان بدن ها می شود.

هند

بازی مارپله در هند ابداع شد و امروزه شهرت جهانی دارد.

الماس نخستین بار در هند به دست آمد.

هند بزرگترین تولید کننده شیر در دنیا و اولین کشوری بود که از شکر به صورت امروزی استفاده کرد.

بزرگترین گروه گیاه خوار در دنیا و بزرگترین زمین بازی کریکت در هند است.

هند


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
مطبوعات و خبرگزاریها