کد خبر: ۳۲۳۰
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۸
هفته‌نامه آمریکایی «تایم»  در شماره هفته اول ماه مه خود، نام یکصد تن از با نفوذترین شخصیت‌ها و مقام‌های دولتی و غیردولتی را در سراسر جهان اعلام کرد.

فهرست سالانه هفته‌نامه «تایم» از یکصد چهره بانفوذ جهان براساس دستاوردها، موفقیت‌ها و شهرت اشخاص تهیه و ارائه شده و مانند سال‌های پیش، شامل رؤسای  کشورها، نخست‌وزیران، مدیران ارشد کمپانی‌ها و هنرمندان و هنرپیشگان و اشخاص مشهور می‌شود.

هفته‌نامه تایم در آغاز این فهرست ضمن ارایه شرحی می‌گوید که «در یک سال گذشته، عرصه جر و بحث‌های سیاسی در آمریکا، اروپا، خاورمیانه و آسیا بر لبه تیزی قرار داشت و به نظر می‌رسد که به گونه تقریباً کاملی برای ایجاد تفرقه بیشتر در جامعه بشری طراحی شده بود.»

به گزارش رادیو فردا، امسال ظهور نام‌هایی در میان با نفوذترین مقام‌ها، توجه خوانندگان هفته‌نامه تایم را به خود معطوف داشته است. از جمله این نام‌ها می‌توان به قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران اشاره کرد که به پیشنهاد «کنت پولاک» از اعضای ارشد مرکز سیاست‌های خاورمیانه انستیتوی بروکینگز در واشنگتن در فهرست تایم قرار گرفته است.

کنت پولاک از کارشناسان مسائل خاورمیانه در عرصه‌های سیاسی و نظامی با مطالعات گسترده در امور ایران، عراق، عربستان و امیرنشینان جنوب خلیج فارس است و در معرفی سرلشگر پاسدار قاسم سلیمانی گفته است: «او برای شیعیان خاورمیانه، شخصیت‌هایی مانند ژنرال رومل آلمانی را تداعی می‌کند و کسی است که در جمهوری اسلامی، مسئول صدور انقلاب، برانداختن دولت‌های طرفدار غرب در منطقه و مجری جنگ‌های خارجی حکومت ایران محسوب می‌شود.»

در ادامه معرفی پاسدار سلیمانی آمده است: «او به لقب حاج قاسم شناخته می‌شود و از سال ۱۹۹۰ میلادی فرماندهی نیروی قدس را برعهده گرفته است.»

نام قاسم سلیمانی در لیست «رهبران» در ردیف سیزدهم در کنار کسانی چون دونالد ترامپ، ژنرال جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا، و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی قرار گرفته است.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه، ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه و شی‌ژین پینگ رئیس‌جمهوری چین نیز جزء بانفوذترین شخصیت‌ها هستند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
مطبوعات و خبرگزاریها