کد خبر: ۲۸۹۲
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۱

به نقل از مجله گردشگری الی گشت، این مکان‌ها افراد شجاع و ماجراجویان را به سمت خود می‌خوانند. اگر مایل هستید، شما هم سری به این مناطق بزنید و خودتان را امتحان کنید. 

۱. قلعه بهانگراه (Bhangarh) واقع در راجاستان (Rajasthan)

اگر فقط یک جای عجیب و ترسناک در هند وجود داشته باشد، حتماً قلعه بهانگراه است. این قلعه آنقدر ترسناک است که اداره باستان‌شناسی هند یک اعلامیه در بیرون آن نصب کرده و روی آن نوشته است که هیچ کسی پس از غروب آفتاب و قبل از طلوع خورشید، حق وارد شدن به آن را ندارد! دو افسانه وجود دارند که باعث افزایش وحشت نسبت به این قلعه می‌شوند.

بنابر اولین افسانه، این قلعه توسط مان سیگ اول (Man Singh I) ساخته شده و دارای بنای بزرگی بوده؛ اما به خاطر نفرین بابا بلانات (Baba Balanath)، عمر آن چندان طولانی نبود. او دعا کرده بود که هیچ کسی نباید خانه‌ای بلندتر از خانه او داشته باشد و اگر چنین اتفاقی بیفتد در قلعه بهانگراه یک ویرانی صورت می‌گیرد.

بنابر دومین افسانه، این خرابی توسط جادوگری انجام شد که از رسیدن به پرنسس ناامید شده بود. او جادوی سیاه را بلد بود و تصمیم گرفت با تبدیل ادکلن پرنسس به یک مایع جذاب، کاری کند که دخترک عاشقش شود. اما پرنسس ترفندهای پلید جادوگر را یاد گرفت و این مایع‌های او به خورد خودش داد و در نتیجه موجب مرگ جادوگر شد.

اما جادوگر در آخرین دقایق زندگی نفرین کرد که قلعه بهانگراه ویران شود. این باور وجود دارد که حتی امروز هم ارواح خبیث، ترس و وحشت را به این قلعه می‌آورند. می‌توانید در طول روز از قلعه بهانگراه دیدن کنید و از دیدن بقایای آن لذت ببرید.

۲. برج‌های بلند پارادی (Paradi) واقع در بمبئی

برج‌های بلند پارادی که یکی از نخستین ساختمان‌های بلندمرتبه در بمبئی بود، پس از آن‌ که تعدادی از مردم با پریدن از آن‌ها خودکشی کردند، شهرت منفی پیدا کرد. این بنا که در کمپز کرنر (Kemps Corner) واقع شده، همواره مرکز تجمع افراد ثروتمند شهر هم‌چون تاجران الماس و بازرگانان بوده است. اما مرگ یک زوج سالمند با پریدن از این برج‌ها باعث ایجاد ترس و وحشت در میان ساکنان شهر شد.

خیلی زود، پسر و عروس آن‌ها هم خودکشی کردند و بعد، باز هم از این موارد رخ داد و بدین ترتیب مردم باور کردند که برج‌های بلند پارادی نفرین شده هستند.

از سال ۱۹۹۸، بیست مورد خودکشی در این مکان و از طبقات مختلف آن ثبت شده؛ اما گفته می‌شود که طبقه هشتم این برج نفرین شده است. ما نمی‌دانیم که آیا واقعاً برج‌های بلند پارادی نفرین شده هستند یا نه؛ ولی به توجه به تعداد افرادی که خود را از آن به پایین پرت کرده‌اند، این مکان بسیار دلهره‌آور است.

۳. ساحل دوماس (Dumas)، در سورات (Surat) واقع در گوجارات (Gujarat)

دوماس، یک ساحل با ماسه سیاه در سورات است که در فهرست مکان‌های ترسناک هند قرار دارد. این مکان زمانی گورستان هندیان باستانی بود و گفته می‌شود ارواح هنوز هم شب‌ها در آن به سر می‌برند.ولی این ساحل در طول روز، پر از افراد محلی، فروشندگان و گردشگران است. تنها در هنگام غروب و آخر شب است که عجایب خود را نشان می‌دهند.

گروهی از دانشجویان تصمیم گرفتند ببینند که آیا این مکان واقعا نفرین شده، یک شب را در این ساحل گذراندند. با این‌ که آنها با هیچ روح یا اتفاق عجیبی روبرو نشدند، اما دوربین آن‌ها داستان دیگری نشان می‌داد. هنگامی که آن‌ها عکس‌ها و فیلم‌های خود را نگاه می‌کردند، متوجه اشیای متحرکی شدند، اگرچه هیچ کسی در آن اطراف نبود.

این اشیاء نشانه‌ای از فعالیت‌های فراطبیعی بودند. برخی از مردم ادعا می‌کنند حتی وقتی که کسی در آن اطراف نبوده، صداهایی شنیده‌اند.

۴. قلعه شانیواروادا (Shaniwarwada) واقع در پونی (Pune)

شانیوار وادا در سال ۱۷۳۰ و برای باجیرائو اول (Bajirao I) ساخته شد و جایگاه پشوا (Peshwas) بود. این بنای عظیم در یک آتش‌سوزی که در سال ۱۸۲۸ رخ داد، تقریباً با خاک یکسان شد؛ اما امروزه گردشگران می‌توانند از بقایای آن دیدن کنند. ولی گفته می‌شود که روح یک شاهزاده جوان، هنوز هم در این ساختمان حضور دارد. گریه‌های او در شب‌های ماه کامل شنیده می‌شوند. گفته می‌شود این شاهزاده نارایانرائو (Narayanrao) نام داشته و در سن ۱۸ سالگی در کمال ناجوانمردی به قتل رسیده است.

بنابر این افسانه، او در سن پایین به قدرت رسید ولی عمه او اصلاً دل خوشی از این مساله نداشت؛ چرا که دوست داشت ملکه باشد. به همین خاطر با کمک نگهبانان نقشه قتل شاهزاده جوان را کشید. هنگامی که نارایانرائو از این طرح باخبر شد، سعی کرد نزد عموی خود برود، ولی در این هنگام نگهبانان توانستند او را بکشند.

می‌گویند روح او در شانیوار وادا سرگردان است و هنوز هم تقاضای کمک می‌کند.

۵. سانجی وان (Sanjay Van)، واقع در دهلی

سانجی وان در دهلی، جنگلی است که در فضایی به وسعت ۱۰ کیلومتر گسترده شده، مملو از درختان سرسبز و مرکز چندین گونه از پرندگان است.

قدم‌زدن در سانجی‌ون یا استراحت کردن زیر سایه درختان آن بسیار لذت‌بخش است؛ اما اگر همین کار را در شب انجام دهید، احتمالاً اتفاقات عجیبی بر سرتان می‌آید.

گفته می‌شود که این جنگل قلمروی چندین روح از جمله بانویی است که لباس ساری سفید می‌پوشد. صوفیان زیادی در این جنگل دفن شده‌اند. مردم صداها و گریه‌هایی را شنیده و حتی در زمانی که هیچ‌کس در آنجا نبوده، متوجه حضور کسی بوده‌اند. بازدید از این جنگل در هنگام شب، کار بسیار ترسناکی است.

۶. قبرستان خیابان پارک جنوبی واقع در کلکته

گورستان خیابان پارک جنوبی در کلکته، یکی از بزرگ‌ترین گورستان‌های مسیحی بیرون کلیسا در خارج از اروپا و آمریکا بوده است.

امروزه دیگر این گورستان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد؛ اما مردم برای گردش به آنجا می‌روند. معماری این میراث باستانی، از نوع گوتیک است. بسیاری معتقد هستند که این گورستان نفرین شده است. اگرچه مردم هیچ روحی در این مکان ندیده‌اند، اما پس از بازدید از آنجا، احساس سرگیجه یا تنگی نفس داشته‌اند. برخی نیز عکس‌های عجیبی گرفته‌اند.

۷. آگراسن کی بائولی (Agrasen ki Baoli)، واقع در دهلی

آگراسن کی بائولی یک چاه پله‌دار است که در زمان‌های بسیار دور ساخته شده ولی زمان ساخت یا سازنده آن در هاله‌ای از ابهام هستند.

این چاه ‌پله، ۶۰ متر عمق و تنها ۱۵ متر عرض دارد و همین موجب می‌شود تا شیب تندی داشته باشد. پیش‌تر در آن آب سیاه وجود داشت که گفته می‌شد افراد را به سمت خود می‌کشید و غرق می‌کرد. چندین مورد خودکشی هم در این مکان به ثبت رسیده است.

اما اکنون آب آن خشکیده و خانه کبوترها و خفاش‌ها است. مردمی که از این مکان بازدید می‌کنند، احساس می‌کنند کسی آن‌ها را تعقیب می‌کند؛ حتی وقتی که هیچ‌کسی در آنجا نباشد.

این مساله موجب شده تا آگراسن کی بائولی بسیار ترسناک باشد. با وجود اینکه بازدید از این مکان کاملاً رایگان است، اما افراد زیادی به دیدن آن نمی‌روند.

۸. قصر بریجراج بهاوان (Brijraj Bhavan)، واقع در راجاستان (Rajasthan)

شهرت راجاست‌هان به خاطر میراث سلطنتی آن است. این منطقه مملو است از قصرهایی که اکنون تبدیل به هتل شده‌اند و می‌توانید انتظار دیدن تجملات زیادی در این ایالت داشته باشید.

اما این ایالت هم مکان‌های ترسناک خاص خودش را دارد. یکی از آنها، هتل قصر بریجراج بهاوان است (Brijraj Bhawan) که زمانی خانه سرگرد چارلز برتون (Charles Burton) بود.او در اتاق‌های طبقه بالای این خانه به همراه دو پسرش توسط سربازان هندی به قتل رسید.

گفته می‌شود که روح او هنوز هم در این خانه حضور دارد. امروزه این خانه یک هتل مجلل است و مهمانان از زندگی در یک فضای بزرگ و اشرافی لذت می‌برند.

خبر خوش این که روح برتون کاملاً بی‌خطر است و برای مهمانان هیچ مزاحمتی ایجاد نمی‌کند. اما نگهبانان در این خانه می‌گویند دستورهایی به زبان انگلیسی شنیده‌اند که آن‌ها را از خوابیدن و سیگار کشیدن، منع می‌کرده است. برخی از آن‌ها هم از اینکه در حین انجام وظیفه خواب بوده‌اند، سیلی دریافت کرده‌اند.

۹. دو هیل (Dow Hill)، واقع در کورسئونگ (Kurseong)

دوهیل منطقه‌ای است واقع در بنگال غربی که مناظر بسیار زیبایی دارد. اما شهرت آن بیشتر به خاطر ارواح آن است و نه آبشارها یا قطارهای اسباب ‌بازی آن.

حتی در طول تعطیلات تابستانی هم که هیچ دانش‌آموزی در مدرسه نیست، برخی اوقات از درون کلاس‌های خالی، صدای پا، جیغ و خنده شنیده می‌شود.

۱۰. دسوزا شاول (D’Souza Chawl)، واقع در بمبئی


شاید بمبئی مملو از مردم باشد، اما مکان‌های ترسناک هم در این شهر کم نیستند. دسوزا شاول در بخش ماهیم (Mahim) که در کنار خانه‌های کوچک واقع است، یک چاه بدون دیوار محافظ دارد. گفته می‌شود زنی قصد داشت از چاه آب بکشد ولی در آن سقوط کرد و مرد. این اعتقاد وجود دارد که روح او هنوز هم در این مکان سرگردان است. 
 انتهای پیام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
مطبوعات و خبرگزاریها