کد خبر: ۲۲۸۵
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۰:۱۳

بزرگ تر ها دهه شصت و اوج سال های جنگ را به خاطر دارند که هر روز و هر هفته جوانان به خون خفته به شهر و دیارشان بازمی گشتند و کوچه ها و خیابان های شهر به نور شهدا روشن میشد. این روزها و هفته ها که حرامیان زمان در سوریه دست به  تعرض ساحت قدسیه حضرت زینب برده اند فرزندانی از تبار مردان سال های دفاع مقدس با مرام منشی که از شهدا به یادگار گرفته اند به دفاع از حرم برخواستند. رزمندگان مقاومت از سوریه و لبنان و عراق و افغانستان و ایران و پاکستان تنها با یک هدف و آن هم دفاع از حرم حضرت زینب(س) به سوریه رهسپار شدند.

عطر شهادت شهدای مدافع حرم دوباره در کوچه ها را پر کرده. اگر نسل سوم انقلاب دفاع مقدس را ندیدند اما مدافعان حرم یاد جبهه های جنگ سال های 60 را زنده کردند. هر کدامشان همان راهی را می روند که روزگاری بزرگمردان  دیگری آن را پیموده بودند. خود را برای دفاع از حرم به سوریه رساندند تا داستان اسیری زینب(س) تکرار نشود. از طلبه تا دانشجو و کارمند و بسیجی در بین رزمنده ها دیده می شوند. هر کدامشان به شوق حرم پا در رکاب اباعبدالله گذاشتند. در ادامه به معرفی برخی از شهدای مدافع حرم تخریبچی می پردازیم که در طول 4 سال جنگ تکفیری ها در سوریه به شهادت رسیدند.

 شهید قاسم تیموری از تیپ 45 جوادالائمه (ع) شهرستان گرگان و یکی از جانبازان دفاع مقدس بود که به دست تروریست های تکفیری به شهادت رسید و پیکرش 8 دی ماه سال جاری در کردکوی استان گلستان تشییع و به خاک سپرده شد.

 

علی­ زاده اکبر متولد سال 1355 در شهرستان کاشمر است وی از مستشاران ایرانی حاضر در سوریه بود  که که 28 مرداد سال 92 در سوریه به شهادت رسید.

شهید اکبر ملکشاهی ۲۸ آذر ماه امسال در یکی از ماموریت‌های محوله در کشور سوریه در جریان مبارزه با تکفیری‌های داعش به خیل عظیم شهدا پیوست.پیکر مطهر این شهید روز چهارشنبه دوم دی ماه بر دوش مردم شهید پرور استان کرمانشاه تشییع شد.

شهید حسن غفاری از دیگر مدافعان حرم تخریبچی بود که به همراه دو تن دیگر از همرزمانش در دفاع از حرم حضرت زینب سلام الله علیها به شهادت رسید و پیکر پاکش در شهرری تشییع و به خاک سپرده شد. از این شهید عزیز، پسری به یادگار مانده است.

شهید «محمد حمیدی»معروف به ابوزینب در مسیر دمشق درعا در جنوب سوریه بر اثر انفجار مین به کاروان شهدای مدافع حرم پیوست.

شهید محسن فانوسی از اهالی شهر همدان 15آبان در عملیات محرم و در دفاع از حرم حضرت زینب(س) و مبارزه با تروریست های تکفیری خون پاکش به زمین ریخت و برای همیشه زنده ماند. شهید فانوسی از نیروهای گروه 43 مهندسی رزمی و پدافند غیر عامل امام علی(ع) بود.

شهید سیداحسان حاجی حاتملو از پاسداران تیپ ۴۵ جوادالائمه گرگان ،  به عنوان مدافع حرم حضرت زینب سلام الله علیها عازم سوریه شد و در نزدیکی شهر حلب به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 شهید مدافع حرم "روح الله قربانی" به همراه شهید "قدیر سرلک" از نیروهای سپاه محمد رسول الله (ص)، چهارشنبه 13 آبان 1394 در نزدیکی شهر حلب سوریه خودرویشان مورد اصابت موشک تروریست های داعش قرار گرفت به شهادت رسیدند.

محمدحسن خلیلی معروف به رسول، از مدافعان حرم حضرت زینب(س) به صورت داوطلبانه برای دفاع از حریم حرم حضرت ام‌المصائب زینب کبری(س) به سوریه رفته بود که عصر روز دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه در نزدیکی حرم حضرت رقیه(س) به دست وهابیون تکفیری به مقام رفیع شهادت نائل شد.

شهید امین کریمی از پاسداران سپاه انصار و حفاظت مجلس شورای اسلامی بود که در روزهای منتهی به تاسوعا و عاشورای حسینی در شهر حلب سوریه و درگیری با گروهک تروریستی داعش به شهادت رسیده است.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
نیازمندیها
مطبوعات و خبرگزاریها